Чудеса - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » религия и жизнь » поговорим о жизни » Чудеса (чудо з позиції Церкви)
Чудеса
varvara-bratstvДата: Понеділок, 29.06.2009, 19:39 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 11
Репутація: 0
Статус: Offline
Чудеса! Як багато ми чуємо про них: НЛО, Бермудський трикутник, сніжна людина. Чи справді це можна назвати чудом? Що таке чудо з погляду Церкви?
 
varvara-bratstvДата: Середа, 15.07.2009, 11:26 | Повідомлення # 2
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 11
Репутація: 0
Статус: Offline
Питання чуда, як на мене, досить важливе у наш час. Про чудесне ми чуємо на кожному кроці. «Чудеса » роблять екстрасенси і медіуми, чудеса відбуваються у природі, чудеса ми бачимо у церкві. Що ж таке чудо, яке його розуміння сучасною людиною?
«Я хочу остановить ваше внимание на теме о чуде. Что такое чудо? Какое различие между чудом и колдовством, магией? Можно это определить очень коротко так. Магия, в той мере, в какой мы верим, что она существует, является насилием человеческой воли, человеческого произвола над природой и над другим человеком. Это порабощение. Чудо — это действие Божие, совершающееся посредством верующего человека, чистого душой, отдавшего себя Богу, и это — дело освобождения. Освобождения от уз греха, от гнета того ужаса, который мы, люди, создали на земле. Самая сущность чуда именно в том, что человеку и природе вокруг него возвращаеться свобода быть собой, не быть во власти злого человека или зла на земле. Мы все знаем, насколько наша земля порабощена человеком и насколько это порабощение разрушает землю. Тема экологии поднимается сейчас повсеместно. Но кроме вопроса экологии есть все формы человеческого насилия — над зверьми, над другим человеком, в предельном смысле война выражает собой эту злобу, насилие. А чудо заключается в том, что Бог посредством веры живого человека восстанавливает гармонию, которая раньше существовала и была нарушена человеческой злобой, безумием, грехом».
Митр. Антоний Сурожский труды т1, стр. 572
 
varvara-bratstvДата: Понеділок, 27.07.2009, 22:15 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 11
Репутація: 0
Статус: Offline
Чудеса магії у розумінні Олександра Меня:

"Но нас интересует в древней магии не столько соотношение планов бытия и законов мира, сколько субъективные, внутренние мотивы ,которые руководили доисторическим магом.
В магизме скрыто присутствует та духовная тенденция, которая коренится в первородном грехе человечества: поставить себя в центре мироздания и заставить служить себе его силы.
Именно поэтому магизм явно посюсторонен. Высшим благом для него являются блага земные. Предел желаний мага - процветание здесь, на земле...
Маг очень часто противостоит священнику. Это понятно. Внутренняя направленность магизма и религии - противоположна...
Магизм ждёт от неба только даров, природу (включая незримые силы) он хочет поработить, в человеческом обществе он воцаряет насилие. Племя и власть становятся над духом. Человек сливается с родом, подпадая под гипноз "коллективных представлений"".
Александр Мень "История религии", т 1.,ст 30.

 
varvara-bratstvДата: П`ятниця, 21.08.2009, 15:49 | Повідомлення # 4
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 11
Репутація: 0
Статус: Offline
Як часто нині можна почути від людей: "Покажіть мені чудо, от тоді повірю. Де ваші воскресіння з мертвих, де чудеса? Якщо все, що написаене у Біблії - правда, чому чудес немає?" Але чи нетак само казали і фарисея біля розіп'ятого Христа: "Христос, Цар Ізріїлів, нехай тепер зійде з хреста, щоб ми бачили, і увіруємо"(Мк 15:32). Чи не міг Той, хто створив вселенну, зійти з хреста? Одного слова Господнього вистачило б, щоб знищити всесвіт. На Його поклик незчисленна сила ангелів кинулася б на захист Спасителя. Але так не сталося. Творець вселенної помер розіп'ятим на хресті. Чому він не показав всієї Своєї могутності? Тому, що Він не хотів бачити нас безвольними рабами. Він дав нам свободу, свободу вибору, і не хотів її
порушувати. Так і у наш час Господь бажає, щоб прийшли до нього, осяяні любовью та чистим серцем, а не поневолені дією надприродною. Ось чому у наш час так багато з'являється різних "чудес", які не мають нічого спільного із Божою благодаттю. Ось саме таких чудес і бажають від Церкви. А в Церкві Божій чудеса іншого внутрішнього змісту. Хоч і у ній ми можемо побачити багато зцілень, мироточення ікон, але всі ці чудеса не із-за нашого достоінства, а із-зі нашої немочі. "Ти повірив, тому що побачив Мене; блаженні ті, що не бачили й увірували."- ось що відповів Господь апостолу Фомі. А ось що написано у служебнику:
"Коли по освяченні хліба чи вина покажеться чудо, тобто хліб у вигляді м'яса або дитяти, вино ж у вигляді крови, і коли в короткому часі цей вигляд не переміниться, тобто коли знову не явиться вид хліба й вина, але так без зміни перебуватиме, то ієрей нехай не причащається, бо не є то тіло і кров Христова, а тільки чудо від Бога, явлене за недовірство або за іншу провину." Ось бачите, невидиме пертворення речовини на Тіло і Кров Христові, а не видиме є справжнім чудом.
 
Форум » религия и жизнь » поговорим о жизни » Чудеса (чудо з позиції Церкви)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: